Teologická fakulta spouští Dětskou univerzitu.

Přihlášky od 1. června 2017.

Dětská univerzita na TF JU je určena dětem od 10 do 15 let. Setkání budou probíhat jednou za měsíc v sobotu dopoledne od 9 do 12 hodin. Děti se seznámí s obory, které se na fakultě vyučují a vyzkouší si práci odborníků. Budou zkoumat, přemýšlet, promýšlet a společně hledat odpovědi na zajímavé otázky o životě, světě a náboženství. Setkání budou vždy tematicky zaměřená. „První ročník je věnován tématu život,“ přiblížila Veronika Iňová.

Každé setkání bude mít svoji zážitkově-naukovou část, kde se děti například setkají s významnými osobnostmi filosofického světa a světa náboženství či navštíví církevní památky, a část diskuzní, při níž děti zhodnotí nově načerpané znalosti i zážitky a společně promyslí, jaké významy mohou mít tyto skutečnosti pro jejich vlastní duchovní i praktický život.

Přihlášky do Dětské univerzity bude fakulta přijímat od 1. 6., podrobnosti jsou na webu fakulty  www.tf.jcu.cz/pro-verejnost/detska-univerzita.