Světový den vody

Vstupné dobrovolné.

Program:

15:30 – 18:00     Zábavné odpoledne pro děti aneb Pomozte rodině Čolků

Rodina Čolků potřebuje pomoc. Vysychá jim domov. Mohou je zachránit pouze bystré děti, které jim splněním úkolů přinesou vodu. Další součástí programu bude interaktivní dílna, ve které si děti vyzkouší, jak fungují fyzikální zákony.

18:00 – 19:00     Podmořské příšerky

Potápěčka a fotografka Martina Karásková potkala na svých podmořských cestách spoustu vodních příšerek. V poutavé přednášce je představí a seznámí vás s mýty a pověrami, jež některé mořské netvory, příšery a krásky obestírají. Můžeme potkat mořskou pannu? Mají někteří mořští netvoři v přírodě reálný základ? A jaké zajímavé "příšerky" je možné potkat dnes? Vhodné pro rodiny s dětmi.

19:00 – 20:00     Nové nebezpečné látky: Co čističky odpadních vod nezachytí

Odborně-popularizovaná přednáška doc. Ing. Tomáše Randáka, Ph.D.

Člověk se stále více obklopuje různými chemikáliemi. Například pracími a čisticími prostředky, kosmetickými výrobky, léky a drogami, které se nakonec objeví ve vodním prostředí.Jak se dají tyto látky sledovat? A jaká rizika představují?