Letní tábor s přírodovědou 2017

Na přelomu července a srpna úspěšně proběhl již pátý ročník letního pobytového tábora pořádaného PřF JU.

Čtyři týmy opět soutěžily, který jako první dosáhne vytouženého cíle. Tentokrát byl tímto cílem až samotný střed Země.

Před takto náročným sestupem si táborníci první večer vyrobili uniformy a druhý den ráno mohla začít vlastní výprava, která byla provázena také odborným programem. O ten se postarali vyučující a studenti Přírodovědecké fakulty JU. Děti tak díky nim mohly nahlédnout do světa půdních bezobratlých, krtonožek a měkkýšů, poslechly si několik zajímavých přednášek např. z genetiky, mikrobiologie a ornitologie, a také o Svalbardu, kde má fakulta výzkumnou terénní základnu.

Na programu byly také terénní a laboratorní úlohy, při kterých si mohli účastníci vyzkoušet např. sběr klíšťat, odběr a analýzu algologických vzorků nebo třeba odchyt ptáků. Celý tábor byl zakončen závěrečnou hrou o dobytí zemského jádra a zaslouženým táborákem.

Více fotografií najdete přímo na stránce Letní tábor s Přírodovědou.