Dětská univerzita ZSF JU v TV

Podívejte se na krásnou reportáž v Jihočeských zprávičkách.

Jihočeské zprávičky navštívili výuku Dětské unvierzity na Zdravotně sociální fakultě. Zdejší "malí studenti" se učí mnoho užitečných věcí přímo od záchranářů a dalších odborníků.

Zimní semestr ukončila Dětská univerzita ZSF JU v sobotu 6. ledna pátou lekcí, a to tématy Jak člověk může prasknout aneb Co je krevní tlak (pro prváky) a Pohyb jako nástroj komunikace aneb Jak komunikovat v krizových situacích (pro 2. ročník navazujícího studia). Pauza však nebude žádná – hned tuto sobotu 13. ledna bude výuka pokračovat. Přehled názvů všech lekcí je v závěru této zprávy, novinkou bude další místo konání: starší děti se totiž začátkem dubna vypraví do dětského centra Šikulka, kde se budou ve dvou spojených lekcích v bazénu učit, jak zachránit život ve vodě.

Z minulé lekce zaměřené na dýchání natočila téměř osmiminutovou reportáž jihočeská Televize Jéčko, která tomuto tématu věnovala jeden díl pořadu určeného malým divákům Zprávičky. Odvysílala ho poslední prosincovou středu a lze ho najít v televizním archivu (Odkaz na reportáž).

Na DUJU naší fakulty nyní studuje 48 dětí ve třech skupinách a jejich výuku občas doplní ještě lekce pro rodiče a další dospělé. Ti se učí například, jak účinně poskytnout první pomoc, zájem mají také o přednášky o zdravém životním stylu. Dětská univerzita má výborný ohlas a velmi přátelskou atmosféru. „Díky tomu, že nejsme svázáni se základní školou a nabízíme jiné prostředí i hravou a zábavnou formu výuky, se tady děti cítí uvolněně a v klidu. Tím způsobem se daří otvírat i témata, s nimiž se bojí svěřit ve škole i doma, jako je třeba šikana. Zrovna teď v sobotu se ukázalo, že tento problém je v jednom případě velmi aktuální,“ naznačila koordinátorka DUJU Mgr. Radka Šulistová, Ph.D.

V Červenci 2018 se pak můžete těšit i na první příměstský tábor Dětské univerzity ZSF JU. Těšíme se na Vás!